KONST / Litografier / Färglitografi 13892081
nr 1389 2081
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, "Europa". Signerad, numrerad 22/50, daterad -74. Motivet: 40x87, yttermått inklusive ram: 56x103 ca
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:17:42
3/4 23:06:59
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér